Vypadek mastercard pomohl by blockchain leckdo si to mysli - Tajnou metodou jsem zbohatl a vydělávám 200 000 Kč měsíčně.
More information
Tomáš Stodola
24.07. 2018 00:00  | 

Občas dojde k většímu výpadku u provozovatelů platebních karet. Ať už to jsou jednotlivé banky, nebo přímo sítě MasterCard, VISA a další, dopad je vždy významný. Buď klienti konkrétní banky nebo dokonce všech bank využívajících karty příslušného poskytovatele nějakou dobu (často i v řádu hodin, pak se problém většinou podaří opravit) nemohou platit pomocí svých platebních karet. Například na benzínové pumpě je to dost nepříjemná věc, ale i leckde jinde to může být nepříjemné a stresující.

K poslednímu velkému globálnímu výpadku došlo nedávno - 12. 7. 2018. Nikoho asi nepřekvapí, že na sociálních sítích se objevila výrazná kritika klientů, kteří nemohli platit. Co je ale změna proti dřívějším podobným výpadkům je to, že se objevila celá řada příspěvků, které kromě kritiky platebních karet a bankovního systému vychvalovali kryptoměny a srovnávali jejich spolehlivost se spolehlivostí tradičního řešení placení pomocí platebních karet.

Znamená to tedy, že kryptoměny už se pro placení běžné používají a že je tedy co srovnávat? Nebo je to “kampaň a účelovka”, která má k nákupu kryptoměn přilákat další oběti a přiživit tak trochu splaskávající bublinu? Jako vždycky je odpověď nejspíš: oboje. Pojďte se podívat na detaily.

Co se objevilo na sociálních sítích?

Nejjasnějším vyjádřením je asi jeden komentář na twitreru MasterCardu:

Bitcoin nikdy výpadek neměl.

To je pravda. Navíc je i mnohem méně pravděpodobné, že k tomu vůbec někdy dojde. Protože zpracování transakcí je u bitcoinu decentralizované a může ho dělat prakticky kdokoli. Co se do tweetu už nevejde je, že bitcoinu sice nehrozí výpadek, ale hrozí třeba nepředvídatelné změny transakčních poplatků, rozštěpení měny (najednou vaše peníze nebude někdo chtít), výrazné výkyvy kurzu a jiné potíže. Ale to třeba jiné kryptoměny než bitcoin umějí řešit. Technicky mohou kryptoměny opravdu fungovat spolehlivěji než centralizované systémy jako třeba MasterCard. Už abychom to viděli v praxi. Zatím kryptoměny sice řeší spoustu problémů tradičního bankovnictví, aby ovšem vzápětí vytvářely problémy nové, možná ještě horší.

Příkladem je hned další tweet:

Mastercard má výpadek... takže nemůžeme vůbec platit. Když použiju kryptoměnu, tak alespoň můžu platbu sledovat a vím co se děje, aniž bych musel dřepět 20 minut na telefonu s bankou.

Problém nedostatku informací je vyřešen, a to krásně - uživatelský komfort se dramaticky zvedl. Ale přibyly i nové problémy specifické pro kryptoměny: stejně jako můžu sledovat, jak platba probíhá, tak stejně můžu sledovat, jak se v průběhu převodu dramaticky mění cena bitcoinu nebo jiné měny. Než tedy platba dorazí, má úplně jinou hodnotu. Nebo jiný problém - když zapomenu heslo, tak už se ke svým bitcoinům nijak nedostanu. Nebo když je prostě ztratím - historka o vyhozeném harddisku na kterém někde stále leží bitcoiny v dnešních cenách za stovky tisíc dolarů je slavná... Do banky prostě zajdete s občankou a k penězům se pak zase nějak dostanete...

A to nejzajímavější:

Vy tam v mastercardu... proč vlastně ještě nepodporujete bitcoin, nejspolehlivější platební síť na světě?

To je dobrá otázka. Je známo, že MasterCard najímá vývojáře na práci s blockchainem. A už si zaregistroval několik patentů, které se toho týkají. Takže v budoucnu asi můžeme nějaký vývoj očekávat.

Na co si dát pozor?

Spousta komentářů byla neskrývanou propagací různých kryptoměn. Něco jako: “Tohle by se s ripple stát nemohlo. “ Samozřejmě se objevila i propagace různých pochybných ICO. To jsou výzvy nakoupit novou kryptoměnu a “zbohatnout” na tom. Bohužel bez jakékoli záruky, že ta kryptoměna vůbec funguje a že ji někdo bude chtít někdy koupit. Nebo že to vůbec nějak půjde prodat.

O kryptoměnách se tedy začíná mluvit jako o funkční alternativě elektronických plateb kartou. Technologie už je na to opravdu připravená, ale praktických zádrhelů je kolem takového využití stále hodně. Nejspíš se do pár let podaří vše vyřešit, ale není vůbec zřejmé, že řešením budou kryptoměny v té podobě, jak fungují dnes.

Ty se spíš stanou základem pro distribuované aplikace a operační systémy. Přinesou tedy revoluci, ale nejspíš ne v bankovnictví. Na druhou stranu budoucí lepší finanční systém v sobě něco z toho, jak kryptoměny fungují dnes mít bude. Nákupem bitcoinu si ale rozhodně nekupuje lístek do téhle finanční technoutopie.

Zaregistrujte se - Život je příliš krátký na to, abyste byli chudí. mastercard, platby, bitcoin, peníze, stabilita, online platby, bitcoin prakticky
Start now

Vydělejte ve třech jednoduchých krocích!

Moji metodu nelze používat všude. Většina bank a obchodníků neví, o co se jedná. A pokud to ví, v žádném případě investování do binárních kryptoměnových opcí neposkytují běžným lidem. Proto je důležité vybrat si spolehlivého a licencovaného obchodníka, který Vám umožní vydělávat. Uvádím tu mé dva nejoblíbenější. Registrujte se na jednom z nich - případně můžete na obou. Oba dva nabízejí rady, videotutoriály a osobního poradce - všechno samozřejmě zdarma.

Vyzkoušejte si strategii s demoverzí:

  Binomo

Tiburo Corporation Ltd
Moderní broker s nízkou minimální požadovanou částkou vkladu
Moje rada: Broker vám umožní obchodování nonstop včetně víkendů, a to již od nízké částky 1$
Minimální vklad: $10
 

  Make Money Robot

Základní robot, který vám umožní obchodovat binární opce automaticky, i když jste začátečník.
Moje rada: Doporučuji obchodovat měnové páry, například EUR/USD nebo CNY/USD.
Minimální vklad: $200
 
 


  Ludek Cerny (37.188.128.*) napsal/a

Zisk/ztráta 50/50

Mám dotaz v jaký okamžik nebo po jakou dobu je platný příkaz?Zda může během platnosti příkazu kolísat hodnota a co potom platí,v době poklesu zadám příkaz na pokles a cena půjde dolů ale na konci příkazu půjde nahoru , ale nedosáhne hranice jako při zadání příkazu .Jaký bude výsledek?Zisk/Ztráta
Luděk Černý

  Tomas Husak (194.228.79.*) napsal/a

Vás příběh je zajimavy a opravdu mě zajímá. Chtěl bych se jen zeptat, kde přesně tipujete na pokles či růst bitcoinu. Nikde jsem nic slušného nenašel. Mohl by jste mi zaslat nějaký odkaz. Dekuji

  jarda (2a00:ca8:a14:5340:2826:8177:aa7c) napsal/a

chci!    www.muzikaostrava.cz

vědět bližší info. Díky moc!

  Karel Hais (89.239.24.*) napsal/a

ID

Dobrý den.
Snažím se zaregistrovat na High Low a už nevím, jaké doklady by chtěli, aby mě povolil registraci. Dokážete poradit?
Děkuji
K.

  Monika (2a00:1028:838a:5e42:f8fe:3d17:5d) napsal/a

Dotaz jak získat rychle peníze

Dobrý večer, s přítelem hledáme způsob jak si rychle vydělat peníze můžete poradit nebo podat bližší informace?

  Adriana (77.234.40.*) napsal/a

Bitcoin Vs Litecoin, VS Ethereum    IQoption

Třeba nastane doba, cca rok 2030 a zaniknou papírové peníze a všude se bude obchodovat jen s Altcoiny , bitecoiny... no bude to zajímavá doba. Ahoj Adriana Litecoinová.

  Petr Kvintus (89.111.110.*) napsal/a

Investice peněz na účet    IQ option

Dobrý den
Nejdou mi vložit peníze kartou na účet IQ option, nevíte proč?
Děkuji

  Věra (109.81.209.*) napsal/a

skrill    ještě na žádném,teprve začínám,poradíte mi?

Dobrý den,založila jsem si účet na Skrillu,uvádíte,že pro převody nebudu potřebovat kartu s povolenými internet.transakcemi,že převody jsou okamžité,ptám se ,zda si finační částku pro obchodování mám vložit na Skrill a jak to mám provést,zda v bance a jestli si částku mohu vložit v Kč,když účet na Skrillu mám v eurech ,mnohokrát děkuji za odpověď

  Roman (86.49.226.*) napsal/a

zkušenosti    žádném

Dobrý den, je to zajímavé, času je málo. Mohu se zeptat: je možné se stát tichým společníkem, vklad 1000usd.

  Milan (77.104.220.*) napsal/a

Optání

Dobrý den já začínám na ( iForexU ) kde jste začal a vydělal...
nevíte zda se dá vydělat někde bez pomocí vlastních peněz podobným zpusobem?
Děkuji za odpověd ...

Všechny komentáře (v novém okně)
 
 
 

 Přidejte nový komentář!

Zeptejte se na cokoliv nebo se podělte o zkušenosti
Na Váš email ihned obdržíte podrobné informace.