V norsku konci danove ulevy pro tezare bitcoinu - Tajnou metodou jsem zbohatl a vydělávám 200 000 Kč měsíčně.
More information
Tomáš Stodola
27.11. 2018 00:00  | 

Klesající cena kryptoměn a také rostoucí náklady na energie, lidi i hardware tlačí zisky těžařů bitcoinu dolů. Těžení nikdy nebylo zásadně výnosnou činností, ale ve velkém na něm přecejen šlo slušně vydělat. Aktuálně se odhaduje, že rozumně ziskové je při použití vhodného vybavení tehdy, když se ceny pohybují na 5000 dolary za bitcoin. To je tedy první problém, protože aktuálně je cena někde kolem 4000 dolarů za bitcoin, i když tendence je opět po delší době rostoucí. Další problém jsou náklady na energie. A ty právě v Norsku novou daňovou úpravou speciálně pro těžaře bitcoinu od začátku příštího roku vzrostou. Jak k tomu došlo a k čemu to povede?

V Norsku se k ceně elektrické energie platí navíc daň. Není to jako DPH, je to spíš jako některé naše spotřební daně, protože se neplatí z ceny energie, ale ze spotřebované “množství,” konkrétně z každé kilowathodiny. Za každou spotřebovanou kilowathodinu vám tedy přičtou kromě její ceny ještě daň, a to ve výši 16,58 ore. Ore je norský ekvivalent haléřů a v přepočtu se jedná asi o 44 haléřů.

Pokud jste ale větší odběratel, více jak 0,5 megawatů, máte daň nižší, jenom 0,48 ore z každé kilowatthodiny. Tedy přepočteno něco málo přes jeden haléř z každé kilowathodiny. Tuto výhodnější sazbu tedy využívali až dosud všichni ti těžaři bitcoinu, kteří překročili stanovenou hranici.

Norská daňová správa, tedy státní úřad, však při přípravě státního rozpočtu na rok 2019 navrhla změnu. Těžaře bitcoinu ze zvýhodnění pro velké odběratele vyloučit. Ačkoli šlo původně jen o úřednický návrh, setkal se v norském parlamentu s podporou.

Poslanec Lars Haltbrekken se vyjádřil takto: “Norsko nemůže dále poskytovat velké daňové úlevy jedné z nejšpinavějších forem kryptografie jako jsou bitcoiny. Vyžaduje to příliš mnoho elektrické energie a přispívá to k velké produkci skleníkových plynů na nejrůznějších místech po celé planetě.”

Pro norské těžaře bitcoinu se tedy zvýšení daní za elektřinu potkává s už tak nepříznivou situací danou aktuálně nízkými (relativně) cenami bitcoinu. Samozřejmě že reakce norských těžařů nebyla pozitivní.

Roger Schjerva, hlavní ekonom norského sdružení ICT firem to komentoval následujícími slovy: “Je to šokující. Podmínky se změnily bez jakéhokoli diskuze, konzultace nebo dialogu s naším odvětvím.”

Jeho další závěry jsou pak jasné, i když samozřejmě tendenční. Tvrdí, že díky tomuto opatření se těžaři přesunou do Švédska a Dánska a norské regiony tak přijdou o daňové příjmy a stoupne nezaměstnanost. Tento pohled je samozřejmě možné zpochybnit poukazem na to, že zisky těžařů jsou pod tlakem a nelze tedy očekávat, že by platili výrazné daně. A to, že by těžba bitcoinu přinášela nějakou zaměstnanost, to už vyžaduje poměrně dost představivosti, aby tomu člověk věřil.

Ve spojení s nedávnými zprávami o bankrotech několika těžařských firem v USA je toto další zpráva, která potvrzuje, že těžba bitcoinů je náročný obor se spoustou komplikací a rizik. Opět se potvrzuje, že cesta k ziskům (ale samozřejmě také možným ztrátám) vede přes využívání velké nestability cen bitcoinu, což se dá využít při aktivním obchodování. Čím více se cena mění, tím více je šancí na tom vydělat rychlými a krátkými obchody, bez ohledu na to, jaká je cena bitcoinu. Zároveň ale platí, že bez těžby nemohou bitcoinové transakce fungovat, takže je nutné, aby se nějaký přiměřeně ziskový způsob těžby našel. Jinak se vrátíme do doby přibližně před rokem, kdy transakce trvali dlouho (i několik hodin do potvrzení) a byly drahé.

Zaregistrujte se - Život je příliš krátký na to, abyste byli chudí. bitcoin, těžba, daně, elektřina, těžení bitcoinu
Start now

Vydělejte ve třech jednoduchých krocích!

Moji metodu nelze používat všude. Většina bank a obchodníků neví, o co se jedná. A pokud to ví, v žádném případě investování do binárních kryptoměnových opcí neposkytují běžným lidem. Proto je důležité vybrat si spolehlivého a licencovaného obchodníka, který Vám umožní vydělávat. Uvádím tu mé dva nejoblíbenější. Registrujte se na jednom z nich - případně můžete na obou. Oba dva nabízejí rady, videotutoriály a osobního poradce - všechno samozřejmě zdarma.

Vyzkoušejte si strategii s demoverzí:

  Binary Option Robot

Tento program umí hrát za Vás. :-) Stačí si ho nainstalovat, registrovat se a provést vklad. Robot pak sám automaticky pozná, jak sázet a sází a kliká vše místo Vás.
Moje rada: Tento nástroj doporučuji obzvláště pro úplné začátečníky, protože stačí jenom mít zapnutý počítač a software vydělává sám.
Minimální vklad: $250
 

  Binomo

Tiburo Corporation Ltd
Moderní broker s nízkou minimální požadovanou částkou vkladu
Moje rada: Broker vám umožní obchodování nonstop včetně víkendů, a to již od nízké částky 1$
Minimální vklad: $10
 
 


  Ludek Cerny (37.188.128.*) napsal/a

Zisk/ztráta 50/50

Mám dotaz v jaký okamžik nebo po jakou dobu je platný příkaz?Zda může během platnosti příkazu kolísat hodnota a co potom platí,v době poklesu zadám příkaz na pokles a cena půjde dolů ale na konci příkazu půjde nahoru , ale nedosáhne hranice jako při zadání příkazu .Jaký bude výsledek?Zisk/Ztráta
Luděk Černý

  Tomas Husak (194.228.79.*) napsal/a

Vás příběh je zajimavy a opravdu mě zajímá. Chtěl bych se jen zeptat, kde přesně tipujete na pokles či růst bitcoinu. Nikde jsem nic slušného nenašel. Mohl by jste mi zaslat nějaký odkaz. Dekuji

  jarda (2a00:ca8:a14:5340:2826:8177:aa7c) napsal/a

chci!    www.muzikaostrava.cz

vědět bližší info. Díky moc!

  Karel Hais (89.239.24.*) napsal/a

ID

Dobrý den.
Snažím se zaregistrovat na High Low a už nevím, jaké doklady by chtěli, aby mě povolil registraci. Dokážete poradit?
Děkuji
K.

  Monika (2a00:1028:838a:5e42:f8fe:3d17:5d) napsal/a

Dotaz jak získat rychle peníze

Dobrý večer, s přítelem hledáme způsob jak si rychle vydělat peníze můžete poradit nebo podat bližší informace?

  Adriana (77.234.40.*) napsal/a

Bitcoin Vs Litecoin, VS Ethereum    IQoption

Třeba nastane doba, cca rok 2030 a zaniknou papírové peníze a všude se bude obchodovat jen s Altcoiny , bitecoiny... no bude to zajímavá doba. Ahoj Adriana Litecoinová.

  Petr Kvintus (89.111.110.*) napsal/a

Investice peněz na účet    IQ option

Dobrý den
Nejdou mi vložit peníze kartou na účet IQ option, nevíte proč?
Děkuji

  Věra (109.81.209.*) napsal/a

skrill    ještě na žádném,teprve začínám,poradíte mi?

Dobrý den,založila jsem si účet na Skrillu,uvádíte,že pro převody nebudu potřebovat kartu s povolenými internet.transakcemi,že převody jsou okamžité,ptám se ,zda si finační částku pro obchodování mám vložit na Skrill a jak to mám provést,zda v bance a jestli si částku mohu vložit v Kč,když účet na Skrillu mám v eurech ,mnohokrát děkuji za odpověď

  Roman (86.49.226.*) napsal/a

zkušenosti    žádném

Dobrý den, je to zajímavé, času je málo. Mohu se zeptat: je možné se stát tichým společníkem, vklad 1000usd.

  Milan (77.104.220.*) napsal/a

Optání

Dobrý den já začínám na ( iForexU ) kde jste začal a vydělal...
nevíte zda se dá vydělat někde bez pomocí vlastních peněz podobným zpusobem?
Děkuji za odpověd ...

Všechny komentáře (v novém okně)
 
 
 

 Přidejte nový komentář!

Zeptejte se na cokoliv nebo se podělte o zkušenosti
Na Váš email ihned obdržíte podrobné informace.