Social trading platform co je zase tohle - Tajnou metodou jsem zbohatl a vydělávám 200 000 Kč měsíčně.
More information
Tomáš Stodola
20.05. 2018 00:00  | 

Když vidíte reklamu na novou social trading platform, máte pocit, že jde o totální zbuzwordovatění? Že ještě stačí přidat cloud, i a smart a samozřejmě nezbytný blockchain a bude to dokonalá splácanina módních slov, která už ani nic neznamenají? Pokud ano, máte protimarketingové instinkty na slušné úrovni. Social trading, česky asi sociální obchodování, je ale docela starý nápad a nemá nic přímo společného ani se sociálními sítěmi, ani s kryptoměnami, protože je podstatně starší než oba tyto jevy. Je ale pravda, že internet, sociální sítě a kryptoměny mu teď dávají zase trochu nový obsah.

Tady v článku se detailně podíváme, co to je a jak to funguje. Jestli je dobrý nápad se do toho pustit nedokážeme posoudit.

Sociální obchodování – ještě před internetem

V principu funguje sociální obchodování jednoduše – sledujete obchody konkrétních obchodníků, pozorujete, jak se jim daří a jak vydělávají nebo prodělávají. A podle toho se rozhodnete, kterého obchodníka chcete \"kopírovat\" - provádět stejné pokyny jako on, jen třeba s poměrně nižšími nebo vyššími objemy pokynů.

Na něco takového není potřeba internet ani sociální sítě, ale tok informací samozřejmě ano. Je potřeba znát pokyny sledovaného obchodníka a mít možnost zadat s malým zpožděním odpovídající pokyn na vlastní účet. Proto takovou službu nejdříve nabízeli obchodníci s cenými papíry vždy pro svoje klienty – protože měli za úkol zajistit realizaci pokynů, měli všechny dostupné informace, aby mohli pokyny kopírovat. Vlastně je to je jen trochu posunutá služba správy portfolia, která se běžně nabízí.

Výhoda takového přístupu je jasná – pro obchodování pak už nepotřebujete informace a konkrétní znalosti, ty musí mít jen obchodník kterého kopírujete. A protože můžete úspěšnost obchodníka průběžně sledovat a máte k dispozici i historii jeho obchodů, není příliš komplikované posoudit, zda má smysl obchodníka kopírovat nebo ne. Jako vždy ale platí, že historická data nejsou zárukou budoucích výnosů, takže riziko tu stále je.

Modernizace

S příchodem internetu se extra nic nezměnilo. Jen je snadnější takové sociální obchodování provozovat, už není třeba společná vazba na jednoho obchodníka a vlastně ani na jeden trh. A samozřejmě s příchodem kryptoměn vznikla další oblast, kde tento nástroj využít. Protože při obchodování s kryptoměnami máme k dispozici o něco méně užitečných signálů o ceně než například při obchodu s akciemi, je sociální obchodování další možný nástroj, jak se na trhu orientovat.

Proč je to aktuální právě teď?

Tradiční a úspěšní hráči sociálního obchodování, jako třeba izraelská firma eToro, vstupují i do oblasti kryptoměn. Objeví se tedy nové možnosti, jak se zapojit a koho sledovat. EToro se zatím zaměřovala jen na obchodování s tradičními aktivy. Jediné produkty související s kryptoměnami, které u nich bylo možné sledovat a kopírovat byly CFD na ceny bitcoinu a dalších kryptoměn. CFD jsou smlouvy, kde ten, kdo správně určí, zda podkladové aktivum (tedy třeba kryptoměna, ale také cokoli jiného) stoupne nebo klesne na ceně, získává, zatímco druhá strana, s opačnou, a tedy chybnou předpovědí, platí. Nikdo tedy samotné bitcoiny přímo nevlastní ani s nimi nemá nic společného.

Když teď eToro svou působnost rozšíří i přímo do oblasti kryptoměn, tak jejich 10 milionů klientů z celého světa získá možnost poměrně jednoduše a zároveň intenzivně obchodovat s kryptoměnami. Uvidíme, co to udělá s trhy, zvlášť když další velcí hráči s množstvím klientů pravděpodobně budou následovat.

Zaregistrujte se - Život je příliš krátký na to, abyste byli chudí. sociální obchodování, kryptoměny, zisk, blockchain, buzzword, social trading platform
Start now

Vydělejte ve třech jednoduchých krocích!

Moji metodu nelze používat všude. Většina bank a obchodníků neví, o co se jedná. A pokud to ví, v žádném případě investování do binárních kryptoměnových opcí neposkytují běžným lidem. Proto je důležité vybrat si spolehlivého a licencovaného obchodníka, který Vám umožní vydělávat. Uvádím tu mé dva nejoblíbenější. Registrujte se na jednom z nich - případně můžete na obou. Oba dva nabízejí rady, videotutoriály a osobního poradce - všechno samozřejmě zdarma.

Vyzkoušejte si strategii s demoverzí:

  Binomo

Tiburo Corporation Ltd
Moderní broker s nízkou minimální požadovanou částkou vkladu
Moje rada: Broker vám umožní obchodování nonstop včetně víkendů, a to již od nízké částky 1$
Minimální vklad: $10
 
 


  Ludek Cerny (37.188.128.*) napsal/a

Zisk/ztráta 50/50

Mám dotaz v jaký okamžik nebo po jakou dobu je platný příkaz?Zda může během platnosti příkazu kolísat hodnota a co potom platí,v době poklesu zadám příkaz na pokles a cena půjde dolů ale na konci příkazu půjde nahoru , ale nedosáhne hranice jako při zadání příkazu .Jaký bude výsledek?Zisk/Ztráta
Luděk Černý

  Tomas Husak (194.228.79.*) napsal/a

Vás příběh je zajimavy a opravdu mě zajímá. Chtěl bych se jen zeptat, kde přesně tipujete na pokles či růst bitcoinu. Nikde jsem nic slušného nenašel. Mohl by jste mi zaslat nějaký odkaz. Dekuji

  jarda (2a00:ca8:a14:5340:2826:8177:aa7c) napsal/a

chci!    www.muzikaostrava.cz

vědět bližší info. Díky moc!

  Karel Hais (89.239.24.*) napsal/a

ID

Dobrý den.
Snažím se zaregistrovat na High Low a už nevím, jaké doklady by chtěli, aby mě povolil registraci. Dokážete poradit?
Děkuji
K.

  Monika (2a00:1028:838a:5e42:f8fe:3d17:5d) napsal/a

Dotaz jak získat rychle peníze

Dobrý večer, s přítelem hledáme způsob jak si rychle vydělat peníze můžete poradit nebo podat bližší informace?

  Adriana (77.234.40.*) napsal/a

Bitcoin Vs Litecoin, VS Ethereum    IQoption

Třeba nastane doba, cca rok 2030 a zaniknou papírové peníze a všude se bude obchodovat jen s Altcoiny , bitecoiny... no bude to zajímavá doba. Ahoj Adriana Litecoinová.

  Petr Kvintus (89.111.110.*) napsal/a

Investice peněz na účet    IQ option

Dobrý den
Nejdou mi vložit peníze kartou na účet IQ option, nevíte proč?
Děkuji

  Věra (109.81.209.*) napsal/a

skrill    ještě na žádném,teprve začínám,poradíte mi?

Dobrý den,založila jsem si účet na Skrillu,uvádíte,že pro převody nebudu potřebovat kartu s povolenými internet.transakcemi,že převody jsou okamžité,ptám se ,zda si finační částku pro obchodování mám vložit na Skrill a jak to mám provést,zda v bance a jestli si částku mohu vložit v Kč,když účet na Skrillu mám v eurech ,mnohokrát děkuji za odpověď

  Roman (86.49.226.*) napsal/a

zkušenosti    žádném

Dobrý den, je to zajímavé, času je málo. Mohu se zeptat: je možné se stát tichým společníkem, vklad 1000usd.

  Milan (77.104.220.*) napsal/a

Optání

Dobrý den já začínám na ( iForexU ) kde jste začal a vydělal...
nevíte zda se dá vydělat někde bez pomocí vlastních peněz podobným zpusobem?
Děkuji za odpověd ...

Všechny komentáře (v novém okně)
 
 
 

 Přidejte nový komentář!

Zeptejte se na cokoliv nebo se podělte o zkušenosti
Na Váš email ihned obdržíte podrobné informace.