Komety kladiva a nahrobni kameny vyuzijte svickove grafy pri technicke analyze - Tajnou metodou jsem zbohatl a vydělávám 200 000 Kč měsíčně.
More information
Tomáš Stodola
26.06. 2018 00:00  | 

Bitcoiny teď delší dobu klesaly a dostaly jsme se na letošní minima. Ostatním velkým kryptoměnám se nedařilo o moc lépe. Na druhou stranu hlavním znakem trhů s kryptoměnami je volatilita – ceny se mění hodně a rychle. Teď v době poklesu si samozřejmě mnoho z nás klade otázku: \"Jak poznám, že se změní trend a pokles se zastaví a cena začne stoupat?\". Na rozdíl od investic do klasických aktiv nemáme u kryptoměn moc možností pro fundamentální analýzu. Zatímco u akcií Tesly je zásadní, co firma zveřejní v čtvrtletním přehledu prodejů a výroby, protože z toho každý pozná, jak se firmě daří vyrábět a prodávat auta, tak u kryptoměn (až na výjimečné situace) žádné takovéto signály nemáme.

Takže zbývá technická analýza. Její zastánci tvrdí, že všechny potřebné informace už jsou obsažené v ceně a v jejích změnách. Že nemá smysl přemýšlet nad tím \"proč se co děje\", protože trhy jako celek se nechovají úplně logicky, ale že je potřeba zaměřit se jen na to \"co se děje\", protože změny mají často podobný průběh bez ohledu na příčinu.

Řečeno jednoduše: Informace potřebné pro úspěšné obchodování můžeme prý získat prostě zíráním do grafů. Jaké grafy to ale mají být a jak je správně interpretovat?

Při technické analýze se často používají takzvané svíčkové grafy. Používají se už od 18. století, kdy je vymysleli japonští obchodníci s rýží. A v 19. století je vylepšil americký novinář Dow (ano, ten podle kterého se částečně jmenuje Dow Jones Index). Proč jsou tyto svíčkové grafy tak populární? Na malém prostoru ukazují hodně informací o tom, jak se obchodování vyvíjelo v určitém ohraničeném čase. Teď by se nám hodil obrázek, na druhou stranu všichni to asi znáte ze svých obchodních aplikací nebo odjinud z internetu.

Z červené nebo zelené (dříve v tištěných novinách z černé nebo bílé) \"svíčky\" čouhá nahoru a dolu různě dlouhý knot s označeným koncem. Každá taková svíčka vychází ze 4 cen. Za období, které svíčka zachycuje (může to být třeba 5 minut nebo i dny nebo týdny) jsou to tyto:

 1. otevírací cena - cena na začátku období
 2. zavírací cena - cena na konci období
 3. minimum - nejnižší cena v průběhu období
 4. maximum - nejvyšší cena v průběhu období
 5. Bez obrázků to můžeme znázornit nějak takto:

  Horní konec je maximální cena a dolní konec je minimální cena, to je jasné. Co znamená horní a spodní konec vlastní svíčky záleží na barvě svíčky. Zelená (bílá) barva znamená, že za sledované období došlo k nárůstu ceny (a čím je svíčka delší, tím byl nárůst vyšší). V takovém případě je tedy horní konec zelené svíčky zavírací cena a spodní konec otevírací cena. Naproti tomu červená (černá) svíčka znamená, že za sledované období došlo k poklesu (a opět, čím je červené tělo svíčky delší, tím byl pokles větší). Pak je horní konec svíčky otevírací cena a spodní konec svíčky zavírací cena.

  To zní sice všechno logicky a poměrně zajímavě, ale jak to pomůže s technickou analýzou a odhadem budoucího vývoje cen? Je to jednoduché: Ze zkušenosti vyplývá, že určitě \"tvary svíček\" jsou obvykle (to je důležité, není to pochopitelně 100% předpověď) předzvěstí určitého konkrétního vývoje trhu.

  Slavné a dobře interpretovatelné jsou hlavně tyto tvary:

  Doji - tvar, kdy minima i maxima jsou vyšší než zavírací a otevírací cena. Je asi nejčastější a prozradí toho o budoucím vývoji nejméně. Signalizuje nejistotu a nerozhodnost, obzvlášť pokud jsou knoty dlouhé (a horní i dolní jsou podobně dlouhé) a vlastní svíčka naopak velmi krátká. Čím delší jsou knoty, tím je nejistota a nerozhodnost větší. Než se ale něco změní, změní se nejspíš i tvar svíčky.

  Změnu signalizují dva tvary, kterým se říká \"náhrobní kámen\" (obrácené T - příčka je dole) a \"vážka\" (T). Náhrobní kámen je situace, kdy otevírací a zavírací cena jsou blízko u sebe a tyto hodnoty jsou blízko minimu. Vážka je opačná situace - otevírací a zavírací ceny jsou také blízko sebe, ale jsou blízko maximu. Ani z jednoho tvaru se nedá říci, jaká změna nastane, ale nejspíš dojde ke změně ceny. Předvídání, o jakou změnu půjde umožňují další dva tvary.

  Kladivo - tvar, kdy otevírací (při poklesu) či zavírací (při nárůstu) cena je zároveň maximem. Tento tvar se vyskytuje tehdy, když dochází k zastavení poklesu a do budoucna se dá očekávat růst.

  Kometa - tvar, kdy závěrečná (či případně otevírací) cena je zároveň minimem. Vyskytuje se, pokud má dojít ke konci růstu a trend se obrátí směrem k poklesu.

  Vždy platí, že doba, kterou zobrazuje svíčka, musí být v rozumném poměru k délce trendu. Pokud uvidíme kladivo na \"hodinové\" svíčce na konci šestiměsíčního poklesu, není to výrazný signál a předpověď na tom založit nemůžeme. Pokud to ale bude svíčka zobrazující týdenní interval, je to už výrazná informace, kterou je na místě brát v potaz.

  Tolik základy využívání svíčkových grafů. Vyzkoušejte tuto techniku pro odhalení konce aktuálního poklesu kryptoměn.

Zaregistrujte se - Život je příliš krátký na to, abyste byli chudí. Kryptoměny, obchodování s kryptoměnami, návod, bitcoin, ethereum, ripple, investice, technická analýza
Start now

Vydělejte ve třech jednoduchých krocích!

Moji metodu nelze používat všude. Většina bank a obchodníků neví, o co se jedná. A pokud to ví, v žádném případě investování do binárních kryptoměnových opcí neposkytují běžným lidem. Proto je důležité vybrat si spolehlivého a licencovaného obchodníka, který Vám umožní vydělávat. Uvádím tu mé dva nejoblíbenější. Registrujte se na jednom z nich - případně můžete na obou. Oba dva nabízejí rady, videotutoriály a osobního poradce - všechno samozřejmě zdarma.

Vyzkoušejte si strategii s demoverzí:

  Make Money Robot

Základní robot, který vám umožní obchodovat binární opce automaticky, i když jste začátečník.
Moje rada: Doporučuji obchodovat měnové páry, například EUR/USD nebo CNY/USD.
Minimální vklad: $200
 

  Binomo

Tiburo Corporation Ltd
Moderní broker s nízkou minimální požadovanou částkou vkladu
Moje rada: Broker vám umožní obchodování nonstop včetně víkendů, a to již od nízké částky 1$
Minimální vklad: $10
 
 


  Ludek Cerny (37.188.128.*) napsal/a

Zisk/ztráta 50/50

Mám dotaz v jaký okamžik nebo po jakou dobu je platný příkaz?Zda může během platnosti příkazu kolísat hodnota a co potom platí,v době poklesu zadám příkaz na pokles a cena půjde dolů ale na konci příkazu půjde nahoru , ale nedosáhne hranice jako při zadání příkazu .Jaký bude výsledek?Zisk/Ztráta
Luděk Černý

  Tomas Husak (194.228.79.*) napsal/a

Vás příběh je zajimavy a opravdu mě zajímá. Chtěl bych se jen zeptat, kde přesně tipujete na pokles či růst bitcoinu. Nikde jsem nic slušného nenašel. Mohl by jste mi zaslat nějaký odkaz. Dekuji

  jarda (2a00:ca8:a14:5340:2826:8177:aa7c) napsal/a

chci!    www.muzikaostrava.cz

vědět bližší info. Díky moc!

  Karel Hais (89.239.24.*) napsal/a

ID

Dobrý den.
Snažím se zaregistrovat na High Low a už nevím, jaké doklady by chtěli, aby mě povolil registraci. Dokážete poradit?
Děkuji
K.

  Monika (2a00:1028:838a:5e42:f8fe:3d17:5d) napsal/a

Dotaz jak získat rychle peníze

Dobrý večer, s přítelem hledáme způsob jak si rychle vydělat peníze můžete poradit nebo podat bližší informace?

  Adriana (77.234.40.*) napsal/a

Bitcoin Vs Litecoin, VS Ethereum    IQoption

Třeba nastane doba, cca rok 2030 a zaniknou papírové peníze a všude se bude obchodovat jen s Altcoiny , bitecoiny... no bude to zajímavá doba. Ahoj Adriana Litecoinová.

  Petr Kvintus (89.111.110.*) napsal/a

Investice peněz na účet    IQ option

Dobrý den
Nejdou mi vložit peníze kartou na účet IQ option, nevíte proč?
Děkuji

  Věra (109.81.209.*) napsal/a

skrill    ještě na žádném,teprve začínám,poradíte mi?

Dobrý den,založila jsem si účet na Skrillu,uvádíte,že pro převody nebudu potřebovat kartu s povolenými internet.transakcemi,že převody jsou okamžité,ptám se ,zda si finační částku pro obchodování mám vložit na Skrill a jak to mám provést,zda v bance a jestli si částku mohu vložit v Kč,když účet na Skrillu mám v eurech ,mnohokrát děkuji za odpověď

  Roman (86.49.226.*) napsal/a

zkušenosti    žádném

Dobrý den, je to zajímavé, času je málo. Mohu se zeptat: je možné se stát tichým společníkem, vklad 1000usd.

  Milan (77.104.220.*) napsal/a

Optání

Dobrý den já začínám na ( iForexU ) kde jste začal a vydělal...
nevíte zda se dá vydělat někde bez pomocí vlastních peněz podobným zpusobem?
Děkuji za odpověd ...

Všechny komentáře (v novém okně)
 
 
 

 Přidejte nový komentář!

Zeptejte se na cokoliv nebo se podělte o zkušenosti
Na Váš email ihned obdržíte podrobné informace.