K cemu kryptomeny vlastne jsou shortujeme nakupem bitcoinu system - Tajnou metodou jsem zbohatl a vydělávám 200 000 Kč měsíčně.
More information
Tomáš Stodola
16.03. 2018 00:00  | 

Kurzy bitcoinu a dalších kryptoměn se mohou měnit tak nebo onak. Technická analýza a různé psychologické hranice a prorážení cenových stropů funguje u bitcoinů stejně nebo alespoň podobně jako u jiných aktiv. Jenže co fundamentální analýza? Proč se ceny mění? Proč vlastně je někdo ochoten za řetězec čísel a písmen zaplatit něčím, za co by jinak mohl mít krabici jogurtů nebo sporťák? Proč by ten řetězec čísel a písmen měl být zítra dražší než dnes?

Účel bitcoinu a dalších krypotoměn

Často se říká, že bitcoin (a celý koncept kryptoměn) je vlastně politický projekt. Snaha dokázat, že peníze mohou fungovat i jinak než pod kontrolou jedné centrální státní instituce, která o všem rozhoduje, určuje a vynucuje pravidla a může je v průběhu hry měnit. Bitcoin koneckonců vznikl v roce 2009, na vrcholu hospodářské krize.

Probíhalo právě takzvané kvantitativní uvolňování, tedy manipulace s množstvím dostupných peněz, což mělo dostat finanční systém a následně i ekonomiku z potíží. Jako svého druhu experiment byl navržen přesně tak, aby podobné zásahy (vlastně manipulace) přímo znemožňoval. Bitcoinů je pevně daný počet, konkrétně 21 milionů. Žádné další nejdou přidat. Něco jako kvantitativní uvolňování tedy není možné. Navíc, i kdyby to šlo, nemá o tom kdo rozhodnout. Bitcoin nemá žádnou centrální banku nebo ministra financí. Autorita, kterou u běžných měn získává centrální banka tím, že zpracovává transakce a zajišťuje převedení peněz od jednoho vlastníka jinému, tak tato autorita je u bitcoinu (i jiných kryptoměn) rozložená, často se říká distribuovaná. To, že transakce proběhla si vzájemně potvrzuje celá síť zpracovatelů transakcí. A zpracovatelem se může stát kdokoli. Zpracování transakcí je vlastně to slavné \"těžení\" bitcoinů.

Bitcoin byl tedy vytvořen jako alternativa, vlastně trochu jako záměrný opak našeho stávajícího finančního systému. A z toho svým způsobem odvozuje svoji hodnotu. Je vyjádřením toho, že finanční systém může fungovat bez zásahů a regulace, že převody peněz mohou fungovat prakticky okamžitě a že mohou být velmi levné. Bitcoin je tedy vlastně takový útěk před tím, jak finanční systém opravdu funguje a jak vlastně selhává v tom, co od něj požadujeme. Nabízí se úvaha: Čím méně jsme ochotni důvěřovat tradičnímu finančnímu systému, tím má pro nás větší cenu funkční a atraktivní alternativa.

To byla filosofie, teď praxe...

Ve skutečnosti bitcoin funkční a atraktivní alternativou být přestává. Transakční poplatky rostou, doba zpracování transakcí se prodlužuje a koncentrace \"těžby\" bitcoinů v komunistické Číně vytváří pochyby i o nezávislosti celého systému na centrální autoritě. Rychlost a poplatky jsou nicméně řešitelný problém (protokol se vyvíjí a zlepšuje) a ztracená nezávislost a důvěryhodnost se dá získat zpět, pokud se \"těžba\" (tedy provádění a ověřování transakcí) opět rozprostře rovnoměrněji po celém světě. Krom toho vznikají stovky dalších kryptoměn, které sice mají s bitcoinem podobný princip, ale řeší některé jeho problémy, třeba kapacitní, a zároveň přidávají konkrétní funkčnosti a využití.

Kryptoměny jsou tedy jako životaschopná alternativa k tradičnímu finančnímu systému k dispozici. Bude to ale stačit k uchování jejich hodnoty a vysokých cen?

Cena kryptoměn bude záviset na tom, jak dobře bude fungovat standardní finanční systém

Pokud jsme ochotní za kryptoměny platit hodně peněz, ve chvíli, kdy nás standardní finanční systém zklamává a potřebujeme alternativu, budeme ochotní zaplatit stejně vysoké ceny, pokud bude standardní finančnictví fungovat podle našich představ? Možná ne. Se zaváděním okamžitých transakcí standardními měnami mizí jedna z velkých výhod kryptoměn. Pokud bude fungovat dobře ochrana spotřebitele, budou regulace spíše plusem, ne mínusem. A pokud se finanční systém nebude hroutit, ale naopak dobře fungovat, ztratí kryptoměny hodně ze své přitažlivosti. Takže možná i hodně ze současných vysokých cen.

I na tom ale půjde vydělat.

Zaregistrujte se - Život je příliš krátký na to, abyste byli chudí. bitcoin, obchodování, peníze, zisky, kryptoměna, online ekonomika, peníze online, finanční systém
Start now

Vydělejte ve třech jednoduchých krocích!

Moji metodu nelze používat všude. Většina bank a obchodníků neví, o co se jedná. A pokud to ví, v žádném případě investování do binárních kryptoměnových opcí neposkytují běžným lidem. Proto je důležité vybrat si spolehlivého a licencovaného obchodníka, který Vám umožní vydělávat. Uvádím tu mé dva nejoblíbenější. Registrujte se na jednom z nich - případně můžete na obou. Oba dva nabízejí rady, videotutoriály a osobního poradce - všechno samozřejmě zdarma.

Vyzkoušejte si strategii s demoverzí:

  Binomo

Tiburo Corporation Ltd
Moderní broker s nízkou minimální požadovanou částkou vkladu
Moje rada: Broker vám umožní obchodování nonstop včetně víkendů, a to již od nízké částky 1$
Minimální vklad: $10
 

  Ayrex

Advanced Binary Technologies Ltd
Zkušený broker který má opravdu vynikající zákaznickou podporu a velmi nízký minimální požadovaný vklad
Moje rada: Broker disponuje demoverzí zdarma, a má nízký minimální požadovaný vklad
Minimální vklad: $5
 
 


  Ludek Cerny (37.188.128.*) napsal/a

Zisk/ztráta 50/50

Mám dotaz v jaký okamžik nebo po jakou dobu je platný příkaz?Zda může během platnosti příkazu kolísat hodnota a co potom platí,v době poklesu zadám příkaz na pokles a cena půjde dolů ale na konci příkazu půjde nahoru , ale nedosáhne hranice jako při zadání příkazu .Jaký bude výsledek?Zisk/Ztráta
Luděk Černý

  Tomas Husak (194.228.79.*) napsal/a

Vás příběh je zajimavy a opravdu mě zajímá. Chtěl bych se jen zeptat, kde přesně tipujete na pokles či růst bitcoinu. Nikde jsem nic slušného nenašel. Mohl by jste mi zaslat nějaký odkaz. Dekuji

  jarda (2a00:ca8:a14:5340:2826:8177:aa7c) napsal/a

chci!    www.muzikaostrava.cz

vědět bližší info. Díky moc!

  Karel Hais (89.239.24.*) napsal/a

ID

Dobrý den.
Snažím se zaregistrovat na High Low a už nevím, jaké doklady by chtěli, aby mě povolil registraci. Dokážete poradit?
Děkuji
K.

  Monika (2a00:1028:838a:5e42:f8fe:3d17:5d) napsal/a

Dotaz jak získat rychle peníze

Dobrý večer, s přítelem hledáme způsob jak si rychle vydělat peníze můžete poradit nebo podat bližší informace?

  Adriana (77.234.40.*) napsal/a

Bitcoin Vs Litecoin, VS Ethereum    IQoption

Třeba nastane doba, cca rok 2030 a zaniknou papírové peníze a všude se bude obchodovat jen s Altcoiny , bitecoiny... no bude to zajímavá doba. Ahoj Adriana Litecoinová.

  Petr Kvintus (89.111.110.*) napsal/a

Investice peněz na účet    IQ option

Dobrý den
Nejdou mi vložit peníze kartou na účet IQ option, nevíte proč?
Děkuji

  Věra (109.81.209.*) napsal/a

skrill    ještě na žádném,teprve začínám,poradíte mi?

Dobrý den,založila jsem si účet na Skrillu,uvádíte,že pro převody nebudu potřebovat kartu s povolenými internet.transakcemi,že převody jsou okamžité,ptám se ,zda si finační částku pro obchodování mám vložit na Skrill a jak to mám provést,zda v bance a jestli si částku mohu vložit v Kč,když účet na Skrillu mám v eurech ,mnohokrát děkuji za odpověď

  Roman (86.49.226.*) napsal/a

zkušenosti    žádném

Dobrý den, je to zajímavé, času je málo. Mohu se zeptat: je možné se stát tichým společníkem, vklad 1000usd.

  Milan (77.104.220.*) napsal/a

Optání

Dobrý den já začínám na ( iForexU ) kde jste začal a vydělal...
nevíte zda se dá vydělat někde bez pomocí vlastních peněz podobným zpusobem?
Děkuji za odpověd ...

Všechny komentáře (v novém okně)
 
 
 

 Přidejte nový komentář!

Zeptejte se na cokoliv nebo se podělte o zkušenosti
Na Váš email ihned obdržíte podrobné informace.