Chytre kontrakty islamske pravo a rozvojove projekty v indonesii jak to souvisi - Tajnou metodou jsem zbohatl a vydělávám 200 000 Kč měsíčně.
More information
Tomáš Stodola
27.10. 2018 00:00  | 

Je všeobecně známo, že druhá nejrozšířenější kryptoměna Ethereum je založená na technologii, která podporuje chytré kontrakty – tedy programovatelné chování “peněz”. Když někomu například půjčujete nějakou částku v ETH, půjčené peníze v sobě mohou mít přímo naprogramované budoucí splátky, úroky a další podmínky. Všechny budoucí transakce v souladu s “programem” pak proběhnou automaticky a nikdo se o to nemusí starat. To je samozřejmě skvělá funkce pro automatizované dluhopisy, vyplácení dividend z investic a pro celou řadu běžných finančních operací, které se teď dají provádět jednodušeji a levněji. Má to dopady i na místech, kde bychom to na první pohled nečekali.

Islámské právo a chytré kontrakty

Šaríja se v médiích objevuje hlavně v souvislosti tělesnými tresty, zahalováním a dalšími kontroverzními praktikami. Řeší ale jako ostatní právní systémy všechny oblasti života, takže i majetek a peníze. A mimo jiné zakazuje i půjčování peněz na úrok. To je možná dost překvapivé, protože bohaté arabské země nemáme spojené s primitivním bankovnictvím. Je to tím, že místo dluhopisů a placení úroků používají jiný investiční nástroj, takzvaný sukuk.

Sukuky v praxi fungují podobně jako dluhopisy, ale liší se tím, že nevyplácejí úrok, ale podíl na zisku. Do jisté míry si je můžeme představit jako akcie, které vyplácejí stanovené dividendy, ale není je možné obchodovat za jinou cenu než za jejich nominální hodnotu. Do doby splatnosti dluhu věřitel vlastní podíl v ajetku, který generuje zisk. Podíl na tom zisku získává věřitel místo úroků a když nastane splatnost sukuku, dostane zaplaceno za svůj majetkový podíl.

Sukuky mají ještě spousty variant a pravidel a mohou se od sebe různě lišit. Platí ale, že není problém tato pravidla naprogramovat jako chytré kontrakty. Není tedy problém sukuky jako nástroj finančnictví digitalizovat, automatizovat a uložit do blockchainu, stále v souladu s právem šáríja.

Kde všude se to používá?

Chytré kontakty pro běžné (normálně úročené) dluhopisy vyzkoušela už světová banka, kanadská národní banka nebo některá kalifornská města na financování místních projektů, jako jsou obchvaty, rekonstrukce škol a podobně. Sukuky založené na chytrých kontraktech se zatím zkouší v Indonésii. A slouží také k financování místních rozvojových projektů - rekonstrukce nemocnic, výstavba továren na zpracování odpadu a podobné věci. Jde o další příklad toho, že blockchain a chytré kontrakty nejsou jen nějaké vzdušné zámky z kódu, ale že mají reálný a pozitivní dopad v reálném světě.

Co z toho má investor?

Jistě Vás zajímá, co z nějakého digitalizovaného finančního instrumentu podle islámského práva má investor, když financuje rozvojové projekty v Indonésii? Obvykle kolem 10% ročně. To je výnos, který také spíše odkazuje k reálnému světu než k vysoce kolísavým trhům kryptoměn. Začíná to vypadat, že kryptoměny, konkrétně pak ethereum a navázané chytré kontrakty už mají známky dospělé a stabilní technologie. Znamená to, že asi už nepůjde vydělat tak rychle, ale investice a jejich dopady začínají mít smysl. A to s sebou přináší i stabilitu.

Zaregistrujte se - Život je příliš krátký na to, abyste byli chudí. kryptoměny, bitcoin, ethereum, vývoj cen bitcoinu, bitcoin analýzy, informace pro obchodování s bitcoinem
Start now

Vydělejte ve třech jednoduchých krocích!

Moji metodu nelze používat všude. Většina bank a obchodníků neví, o co se jedná. A pokud to ví, v žádném případě investování do binárních kryptoměnových opcí neposkytují běžným lidem. Proto je důležité vybrat si spolehlivého a licencovaného obchodníka, který Vám umožní vydělávat. Uvádím tu mé dva nejoblíbenější. Registrujte se na jednom z nich - případně můžete na obou. Oba dva nabízejí rady, videotutoriály a osobního poradce - všechno samozřejmě zdarma.

Vyzkoušejte si strategii s demoverzí:

  Binomo

Tiburo Corporation Ltd
Moderní broker s nízkou minimální požadovanou částkou vkladu
Moje rada: Broker vám umožní obchodování nonstop včetně víkendů, a to již od nízké částky 1$
Minimální vklad: $10
 
 


  Ludek Cerny (37.188.128.*) napsal/a

Zisk/ztráta 50/50

Mám dotaz v jaký okamžik nebo po jakou dobu je platný příkaz?Zda může během platnosti příkazu kolísat hodnota a co potom platí,v době poklesu zadám příkaz na pokles a cena půjde dolů ale na konci příkazu půjde nahoru , ale nedosáhne hranice jako při zadání příkazu .Jaký bude výsledek?Zisk/Ztráta
Luděk Černý

  Tomas Husak (194.228.79.*) napsal/a

Vás příběh je zajimavy a opravdu mě zajímá. Chtěl bych se jen zeptat, kde přesně tipujete na pokles či růst bitcoinu. Nikde jsem nic slušného nenašel. Mohl by jste mi zaslat nějaký odkaz. Dekuji

  jarda (2a00:ca8:a14:5340:2826:8177:aa7c) napsal/a

chci!    www.muzikaostrava.cz

vědět bližší info. Díky moc!

  Karel Hais (89.239.24.*) napsal/a

ID

Dobrý den.
Snažím se zaregistrovat na High Low a už nevím, jaké doklady by chtěli, aby mě povolil registraci. Dokážete poradit?
Děkuji
K.

  Monika (2a00:1028:838a:5e42:f8fe:3d17:5d) napsal/a

Dotaz jak získat rychle peníze

Dobrý večer, s přítelem hledáme způsob jak si rychle vydělat peníze můžete poradit nebo podat bližší informace?

  Adriana (77.234.40.*) napsal/a

Bitcoin Vs Litecoin, VS Ethereum    IQoption

Třeba nastane doba, cca rok 2030 a zaniknou papírové peníze a všude se bude obchodovat jen s Altcoiny , bitecoiny... no bude to zajímavá doba. Ahoj Adriana Litecoinová.

  Petr Kvintus (89.111.110.*) napsal/a

Investice peněz na účet    IQ option

Dobrý den
Nejdou mi vložit peníze kartou na účet IQ option, nevíte proč?
Děkuji

  Věra (109.81.209.*) napsal/a

skrill    ještě na žádném,teprve začínám,poradíte mi?

Dobrý den,založila jsem si účet na Skrillu,uvádíte,že pro převody nebudu potřebovat kartu s povolenými internet.transakcemi,že převody jsou okamžité,ptám se ,zda si finační částku pro obchodování mám vložit na Skrill a jak to mám provést,zda v bance a jestli si částku mohu vložit v Kč,když účet na Skrillu mám v eurech ,mnohokrát děkuji za odpověď

  Roman (86.49.226.*) napsal/a

zkušenosti    žádném

Dobrý den, je to zajímavé, času je málo. Mohu se zeptat: je možné se stát tichým společníkem, vklad 1000usd.

  Milan (77.104.220.*) napsal/a

Optání

Dobrý den já začínám na ( iForexU ) kde jste začal a vydělal...
nevíte zda se dá vydělat někde bez pomocí vlastních peněz podobným zpusobem?
Děkuji za odpověd ...

Všechny komentáře (v novém okně)
 
 
 

 Přidejte nový komentář!

Zeptejte se na cokoliv nebo se podělte o zkušenosti
Na Váš email ihned obdržíte podrobné informace.