Blockchain nejen kryptomeny ale take salaty v supermarketu - Tajnou metodou jsem zbohatl a vydělávám 200 000 Kč měsíčně.
More information
Tomáš Stodola
25.09. 2018 00:00  | 

Pokud vám přišlo, že blockchain je technologie využívaná hlavně v maximálně abstraktním světě financí, máme tu dnes jednu ukázku, jak se začíná prosazovat i v reálném světě, kde jde o skutečné věci a zboží. Takových využití bude určitě přibývat a technologický pokrok v této oblasti dosáhne brzy na každého z nás, i když třeba s ničím ani neobchodujeme. Už v průběhu několika měsíců totiž budou moci technologii založenou na blockchinu využít všichni, kdo si půjdou koupil salát (a jinou zeleninu) do Valmartu - největšího řetězce supermarketů v USA.

Proč zrovna saláty v supermarketu? Komu tím prospějete?

Motivace zavádět moderní technologii zrovna do prodeje salátů je poměrně přímočará, ačkoli by to nemuselo hned běžného pozorovatele napadnout. Cílem je sledovat původ salátů a jejich cestu z pole, přes skladování až na pult a k zákazníkovi. Valmart nepřistupuje k této pečlivé evidenci proto, aby zákazníkům umožnil snadno nakupovat lokální produkty. To sice také půjde, ale hlavní důvod je jiný. Vychází z nepříjemných zkušeností při vypuknutí epidemie způsobené bakterií e.

coli. Před několika měsíci byly touto bakterií kontaminované saláty vypěstované v okolí města Yuma v Arizoně. Ještě, než se podařilo stáhnout kontaminované zboží z prodeje, byli zákazníci varováni před tímto nebezpečím hygieniky. Problém byl v tom, že ze salátů ani jejich balení nemohli spotřebitelé (a bez další dokumentace ani Valmart) nijak určit, odkud zelenina pochází. Žádný z nakonec dohledaných a stažených výrobků neměl na obalu uvedeno Yuma nebo Arizona.

V budoucnu by se tomuto druhu problému a krize mělo dát předcházet pomocí technického řešení od IBM, které se jmenuje Food trust network.

Jak to bude fungovat?

Získávání dat si vyžádá, aby všichni dodavatelé i pěstitelé používali IBM nástroje a data do nich zaznamenávali. Nicméně řešení není připravené jen na saláty, které se jednou sklidí, pak několikrát skladují a přepravují a pak jednou prodávají. Umí pracovat i se vstupními surovinami a výstupními výrobky - je tedy možné zjistit například odkud pocházejí meruňky v ovocné tyčince.

Proti současnému modelu, kdy se původ výrobků a surovin sleduje vždy o krok zpět je toto blockchainové řešení založení na sdílení dat skrz celý výrobní a dodavatelský řetězec.

Tyto údaje jsou samozřejmě využitelné nejen na hledání zdrojů nákazy a vytypovávání různých kroskontaminací.

Dokonce v tomto případě nejde ani první takové masivní sledování původu zboží ve valmartu. Už před pár měsíci právě valmart zaváděl projet, který pomocí stejné technologie sledoval kvalitu vepřového pocházejícího z Číny.

Stejně jako v tomto předchozím případě tedy Valmart využívá své velikosti k tomu, aby přesvědčil své dodavatele a celou navazující síť producentů k tomu, aby všichni vedli evidenci potravin pomocí blocchainového nástroje a efektivně tak sdíleli data o potravinách v celém dodavatelském řetězci.

A nezůstane u dodavatelského řetězce. K datům budou mít přístup i zákazníci. Naskenují čárový kód, zadají nějaké doplňující údaje jako například datum spotřeby či šarži a získají hned informace o celém životním cyklu výrobku.

Jedná se vlastně asi o logičtější a přímočařejší uplatnění blockchainu než je zaznamenávání finančních transakcí. Pravděpodobně je to i užitečnější, a hlavně to v průběhu několika let ušetří výrobcům potravin více, než je tržní kapitalizace bitcoinu.

Takže pokud z této informace vyplývá nějaká investiční rada, tak zaměřit se na staré dobré akcie. Výrobců potravin a IBM.

Zaregistrujte se - Život je příliš krátký na to, abyste byli chudí. blockchain v praxi, IBM, Valmart, blockchain technologie, praktická aplikace
Start now

Vydělejte ve třech jednoduchých krocích!

Moji metodu nelze používat všude. Většina bank a obchodníků neví, o co se jedná. A pokud to ví, v žádném případě investování do binárních kryptoměnových opcí neposkytují běžným lidem. Proto je důležité vybrat si spolehlivého a licencovaného obchodníka, který Vám umožní vydělávat. Uvádím tu mé dva nejoblíbenější. Registrujte se na jednom z nich - případně můžete na obou. Oba dva nabízejí rady, videotutoriály a osobního poradce - všechno samozřejmě zdarma.

Vyzkoušejte si strategii s demoverzí:

  Make Money Robot

Základní robot, který vám umožní obchodovat binární opce automaticky, i když jste začátečník.
Moje rada: Doporučuji obchodovat měnové páry, například EUR/USD nebo CNY/USD.
Minimální vklad: $200
 

  Binomo

Tiburo Corporation Ltd
Moderní broker s nízkou minimální požadovanou částkou vkladu
Moje rada: Broker vám umožní obchodování nonstop včetně víkendů, a to již od nízké částky 1$
Minimální vklad: $10
 
 


  Ludek Cerny (37.188.128.*) napsal/a

Zisk/ztráta 50/50

Mám dotaz v jaký okamžik nebo po jakou dobu je platný příkaz?Zda může během platnosti příkazu kolísat hodnota a co potom platí,v době poklesu zadám příkaz na pokles a cena půjde dolů ale na konci příkazu půjde nahoru , ale nedosáhne hranice jako při zadání příkazu .Jaký bude výsledek?Zisk/Ztráta
Luděk Černý

  Tomas Husak (194.228.79.*) napsal/a

Vás příběh je zajimavy a opravdu mě zajímá. Chtěl bych se jen zeptat, kde přesně tipujete na pokles či růst bitcoinu. Nikde jsem nic slušného nenašel. Mohl by jste mi zaslat nějaký odkaz. Dekuji

  jarda (2a00:ca8:a14:5340:2826:8177:aa7c) napsal/a

chci!    www.muzikaostrava.cz

vědět bližší info. Díky moc!

  Karel Hais (89.239.24.*) napsal/a

ID

Dobrý den.
Snažím se zaregistrovat na High Low a už nevím, jaké doklady by chtěli, aby mě povolil registraci. Dokážete poradit?
Děkuji
K.

  Monika (2a00:1028:838a:5e42:f8fe:3d17:5d) napsal/a

Dotaz jak získat rychle peníze

Dobrý večer, s přítelem hledáme způsob jak si rychle vydělat peníze můžete poradit nebo podat bližší informace?

  Adriana (77.234.40.*) napsal/a

Bitcoin Vs Litecoin, VS Ethereum    IQoption

Třeba nastane doba, cca rok 2030 a zaniknou papírové peníze a všude se bude obchodovat jen s Altcoiny , bitecoiny... no bude to zajímavá doba. Ahoj Adriana Litecoinová.

  Petr Kvintus (89.111.110.*) napsal/a

Investice peněz na účet    IQ option

Dobrý den
Nejdou mi vložit peníze kartou na účet IQ option, nevíte proč?
Děkuji

  Věra (109.81.209.*) napsal/a

skrill    ještě na žádném,teprve začínám,poradíte mi?

Dobrý den,založila jsem si účet na Skrillu,uvádíte,že pro převody nebudu potřebovat kartu s povolenými internet.transakcemi,že převody jsou okamžité,ptám se ,zda si finační částku pro obchodování mám vložit na Skrill a jak to mám provést,zda v bance a jestli si částku mohu vložit v Kč,když účet na Skrillu mám v eurech ,mnohokrát děkuji za odpověď

  Roman (86.49.226.*) napsal/a

zkušenosti    žádném

Dobrý den, je to zajímavé, času je málo. Mohu se zeptat: je možné se stát tichým společníkem, vklad 1000usd.

  Milan (77.104.220.*) napsal/a

Optání

Dobrý den já začínám na ( iForexU ) kde jste začal a vydělal...
nevíte zda se dá vydělat někde bez pomocí vlastních peněz podobným zpusobem?
Děkuji za odpověd ...

Všechny komentáře (v novém okně)
 
 
 

 Přidejte nový komentář!

Zeptejte se na cokoliv nebo se podělte o zkušenosti
Na Váš email ihned obdržíte podrobné informace.