Bitcoin a dalsi kryptomeny jako soucast beznych uspor investicni fondy jake jsou druhy fondu a co nabizeji - Tajnou metodou jsem zbohatl a vydělávám 200 000 Kč měsíčně.
More information
Tomáš Stodola
18.04. 2018 00:00  | 

Pravděpodobně relativně brzy dospějeme do stavu, kdy prostě zajdete do své banky a koupíte si podílové listy otevřeného podílového fondu, který má větší nebo menší část aktiv v kryptoměnách jako bitcoin nebo ethereum. Zatím to takhle ale úplně nefunguje, alespoň pro běžné klienty.

Otevřené podílové fondy zaměřené na kryptoměny nejsou nyní k dispozici ani v EU, ani v USA. Nedávno, na začátku roku 2018, došlo dokonce v USA k tomu, že bylo zamítnuté vytvoření ETF (Exchange Traded Funds – fondy obchodované na burze – jak se liší od otevřených podílových fondů se podíváme dále v článku) zaměřených právě na kryptoměny.

Proti tomu takzvaných hedgeových fondů zaměřených na kryptoměny jsou už desítky, možná menší stovky a stále přibývají. Podíl v nich si ale v pobočce banky na náměstí v okresním městě nekoupíme.

V tomto článku se podíváme na to, jaké jsou mezi jednotlivými typy investičních fondů rozdíly, kdy můžeme který typ fondů využít, a co to pro nás konkrétně znamená. Je to tedy článek zaměřený na to, jak využít kryptoměny jako investici, při které za nás práci s jejím hlídáním a řízením udělá někdo jiný.

<>h3>Hedgeové fondy

Tajemný a nepřeložitelný název (anglicky jsou to prostě hedge funds a nemají nic společného s ježky, ani s živými ploty) skrývá nejméně průhlednou a nejméně regulovanou formu fondů. To že jsou hedgeové fondy minimálně regulované má dva hlavní dopady:

 1. Každý funguje jinak a jsou mezi nimi velké rozdíly.
 2. Ve většině zemí jsou dostupné pouze kvalifikovaným investorům
 3. Určitě se hned ptáte, jak se pozná kvalifikovaný investor. V ČR je to určené zákonem 240/2013 Sb., o investičních společnostech a investičních fondech. A jsou dvě možnosti: Buď bude investovat částku alespoň 150 000 € a zároveň prohlásí, že rozumí rizikům konkrétní investice. Nebo bude investovat částku alespoň 1 000 000 Kč, prohlásí že rozumí rizikům a s vynaložením odborné péče (většinou pomocí takzvaného investičního dotazníku) se zjistí, že je pro něj investice vhodná.

  Na první pohled je vidět, že ani v jednom případě toto neodpovídá situaci, kdy si chceme občas výhodně uložit drobné přebytky rodinného rozpočtu.

  Nabídka hedgeových fondů zaměřených na kryptoměny je nicméně široká. První vznikají i u nás v ČR. Vzhledem k tomu, že k investici je třeba minimálně 1 000 000 Kč, nebudou tyto fondy asi trpět tím, že by na ně investoři stáli ve frontách.

  Otevřené podílové fondy

  Jsou podstatně přísněji regulované, a to je asi důvod, proč zatím žádné se zaměřením na kryptoměny nejsou k dispozici. Protože ale existují otevřené podílové fondy, které část svého majetku (většinou menší) investují do jiných velmi rizikových aktiv, časem nejspíš dojde k doplnění regulací a kryptoměnové otevřené podílové fondy vzniknou.

  Pro většinu investorů jsou otevřené podílové fondy dobrým nástrojem. Prodávají je běžně banky, můžete je kdykoli prodat a minimální investice nejsou v milionech, nejčastěji je to 5000 Kč, někdy i jen 1000 Kč a při pravidelných nákupech obvykle 500 měsíčně.

  Jak otevřené podílové fondy fungují? Za své peníze získáte podíl na majetku fondu – takzvané podílové listy. Ty od vás fond musí kdykoli koupit zpět, pokud se rozhodnete je prodat. Pro představu si to ukažme na fondu, který má jen jednoho podílníka. Podílník přijde a koupí si za 1000 Kč jeden podílový list. Žádný jiný podílový list neexistuje, podílník má nárok na celý majetek fondu. Majetek fondu je na začátku právě těch 1000 Kč, které podílník za podílový list zaplatil. Pak běží čas, správce fondu majetek fondu (těch 1000 Kč zaplacených na začátku podílníkem) různě investuje, platí sám sobě nějakou odměnu za spravování fondu atd. Tak se hodnota fondu mění.

  Například za dva roky přijde podílník, že chce svůj podílový list prodat. Fond ho musí vykoupit a vykoupí ho za cenu, která odpovídá podílu podílníka na aktuálním majetku fondu. Pokud tedy například za ty dva roky fond investicemi vydělal 500 Kč a za správu se správci vyplatila odměna 100 Kč, tak je majetek fondu po dvou letech 1400 Kč. Protože v našem příkladu existuje jenom jeden podílový list, tak je to jednoduché, nikde se nic nedělí, podílník svůj podílový list prodá za 1400 Kč. A příjemný bonus – pokud držel podíl více jak 6 měsíců, neplatí z výnosu žádnou daň.

  ETF – fondy obchodované na burze

  Moc se neliší od otevřených podílových fondů, až na jeden, ovšem zásadní rozdíl. Svůj podílový list nekupujeme a neprodáváme fondu. Jde o cenný papír, který se normálně obchoduje na burze a kdokoli kdo ho vlastní ho tam může prodat a kdokoli ho může nakoupit. A cena tedy není určována hodnotou majetku fondu, ale reálně poptávkou a nabídkou na trhu. Ta sice z hodnoty majetku fondu vychází, ale z různých důvodů se od ní může odchýlit.

  ETF se obchodují hlavně na zahraničních trzích, velká nabídka je třeba na burze v New Yorku.

  Obchody tedy v běžné bance nevyřídíme tak snadno jako u otevřených podílových fondů, ale i tak by s tím neměl být problém. Obchodování na zahraničních trzích banky nabízejí, i když to není tak běžná služba.

  Co teď?

  Hedgeové fondy zaměřené na kryptoměny seženete snadno, ale je na to potřeba hodně peněz. Na přístupnější typy fondů si budeme muset ještě počkat, ale nejspíš nebudeme čekat dlouho.

Zaregistrujte se - Život je příliš krátký na to, abyste byli chudí. investice, fondy, ETF, bitcoin, altcoin, kryptoměny, peníze, hedge funds
Start now

Vydělejte ve třech jednoduchých krocích!

Moji metodu nelze používat všude. Většina bank a obchodníků neví, o co se jedná. A pokud to ví, v žádném případě investování do binárních kryptoměnových opcí neposkytují běžným lidem. Proto je důležité vybrat si spolehlivého a licencovaného obchodníka, který Vám umožní vydělávat. Uvádím tu mé dva nejoblíbenější. Registrujte se na jednom z nich - případně můžete na obou. Oba dva nabízejí rady, videotutoriály a osobního poradce - všechno samozřejmě zdarma.

Vyzkoušejte si strategii s demoverzí:

  Ayrex

Advanced Binary Technologies Ltd
Zkušený broker který má opravdu vynikající zákaznickou podporu a velmi nízký minimální požadovaný vklad
Moje rada: Broker disponuje demoverzí zdarma, a má nízký minimální požadovaný vklad
Minimální vklad: $5
 

  Make Money Robot

Základní robot, který vám umožní obchodovat binární opce automaticky, i když jste začátečník.
Moje rada: Doporučuji obchodovat měnové páry, například EUR/USD nebo CNY/USD.
Minimální vklad: $200
 
 


  Ludek Cerny (37.188.128.*) napsal/a

Zisk/ztráta 50/50

Mám dotaz v jaký okamžik nebo po jakou dobu je platný příkaz?Zda může během platnosti příkazu kolísat hodnota a co potom platí,v době poklesu zadám příkaz na pokles a cena půjde dolů ale na konci příkazu půjde nahoru , ale nedosáhne hranice jako při zadání příkazu .Jaký bude výsledek?Zisk/Ztráta
Luděk Černý

  Tomas Husak (194.228.79.*) napsal/a

Vás příběh je zajimavy a opravdu mě zajímá. Chtěl bych se jen zeptat, kde přesně tipujete na pokles či růst bitcoinu. Nikde jsem nic slušného nenašel. Mohl by jste mi zaslat nějaký odkaz. Dekuji

  jarda (2a00:ca8:a14:5340:2826:8177:aa7c) napsal/a

chci!    www.muzikaostrava.cz

vědět bližší info. Díky moc!

  Karel Hais (89.239.24.*) napsal/a

ID

Dobrý den.
Snažím se zaregistrovat na High Low a už nevím, jaké doklady by chtěli, aby mě povolil registraci. Dokážete poradit?
Děkuji
K.

  Monika (2a00:1028:838a:5e42:f8fe:3d17:5d) napsal/a

Dotaz jak získat rychle peníze

Dobrý večer, s přítelem hledáme způsob jak si rychle vydělat peníze můžete poradit nebo podat bližší informace?

  Adriana (77.234.40.*) napsal/a

Bitcoin Vs Litecoin, VS Ethereum    IQoption

Třeba nastane doba, cca rok 2030 a zaniknou papírové peníze a všude se bude obchodovat jen s Altcoiny , bitecoiny... no bude to zajímavá doba. Ahoj Adriana Litecoinová.

  Petr Kvintus (89.111.110.*) napsal/a

Investice peněz na účet    IQ option

Dobrý den
Nejdou mi vložit peníze kartou na účet IQ option, nevíte proč?
Děkuji

  Věra (109.81.209.*) napsal/a

skrill    ještě na žádném,teprve začínám,poradíte mi?

Dobrý den,založila jsem si účet na Skrillu,uvádíte,že pro převody nebudu potřebovat kartu s povolenými internet.transakcemi,že převody jsou okamžité,ptám se ,zda si finační částku pro obchodování mám vložit na Skrill a jak to mám provést,zda v bance a jestli si částku mohu vložit v Kč,když účet na Skrillu mám v eurech ,mnohokrát děkuji za odpověď

  Roman (86.49.226.*) napsal/a

zkušenosti    žádném

Dobrý den, je to zajímavé, času je málo. Mohu se zeptat: je možné se stát tichým společníkem, vklad 1000usd.

  Milan (77.104.220.*) napsal/a

Optání

Dobrý den já začínám na ( iForexU ) kde jste začal a vydělal...
nevíte zda se dá vydělat někde bez pomocí vlastních peněz podobným zpusobem?
Děkuji za odpověd ...

Všechny komentáře (v novém okně)
 
 
 

 Přidejte nový komentář!

Zeptejte se na cokoliv nebo se podělte o zkušenosti
Na Váš email ihned obdržíte podrobné informace.