Aktualne nejoblibenejsi chytre kontrakty pyramidove hry - Tajnou metodou jsem zbohatl a vydělávám 200 000 Kč měsíčně.
More information
Tomáš Stodola
24.07. 2018 00:00  | 

Chytré kontrakty, jak je nabízí Ethereum a další kryptoměny jsou skvělou technologií, která má velký potenciál. Zatím se ale moc nevyužívá. Dvě nejpopulárnější aplikace založené na Ethereu a chytrých kontraktech jsou právě teď obyčejné pyramidové hry bez velkého smyslu.

Technologie, která má přibližně takový potenciál změnit svět jako třeba www stránky se teď tedy používá hlavně k hazardu, a to ještě trochu pitomému. Na druhou stranu hlavní využití webu v prvních letech jeho existence byly pornografické obrázky, které by při dnes obvyklých rozlišeních nestačily ani na tisk poštovní známky. Tak doufejme, že jako se v podobné úrovni užitečnosti nezasekl web, nezůstane ani využití chytrých kontraktů tak pitomé, jako je teď.

Jako takové malé varování se teď podívejme na současný stav podrobněji.

Ponzi sem, Ponzi tam... všichni jsou blázni, jenom já jsem letadlo.

Nejžhavější nové aplikace na ethereum připomínají staré oblíbené Ponziho schéma - pyramidu, kde se hráčům vyplácejí odměny z peněz, které přinesou nový hráči při vstupu. Tedy dokud se daří najít nové ovečky k ostříhání, všichni jsou šťastní. Na tomto principu fungují dvě ze tří aktuálně nejúspěšnějších Ethereum aplikací: FOMO 3D a PoWH3D.

Obě aplikace (hry) mají v posledních dnech objemy převodů přes 20 000 ETH, tedy kolem 9 milionů dolarů - každý den. To je srovnatelné s nejúspěšnějšími decetralizovanými burzami a je to rozhodně víc, než měla dosud nejúspěšnější aplikace tohoto typu, nechvalně známé CryptoKitties.

Co je na těchto dvou hrách zajímavého je to, jakým způsobem vytvářejí motivaci pro to zapojovat nové hráče. Pořád ale platí, že jakmile vyschne příliv nových hráčů a jejich peněz, celá pyramida se zhroutí. Jde tedy stále o typické hry typu letadlo.

Fungují ale zajímavým způsobem. Inspirovali se systémem \"platby za přihození\", který se hojně používal v internetových aukcích kolem roku 2009 - 2011. V internetové aukci se prodávalo nějaké zboží. Každý, kdo chtěl dražit mohl přihodit, ale musel za to zaplatit drobný poplatek. Na konci aukce odcházel vítěz s koupeným předmětem a provozovatel aukce se spoustou peněz z těchto malých poplatků. Zisk často mnohonásobně překračovat cenu předmětu.

Provozovatelé takových aukcí alespoň nesli náklady na prodávané předměty a také nějaké provozní náklady. A šlo o službu, která umožňovala lidem něco dobře prodat a se štěstím také dobře nakoupit. Proti tomu FOMO 3D a PoWH 3D neprodávají nic konkrétního ani užitečného.

I to je důvod, proč mnoho celebrit světa kryptoměn před těmito aplikacemi varuje.

Například J.P. Thor, generální ředitel společnosti CanYa, startupu financovaného z počáteční nabídky mincí (ICO), napsal na Twitteru:

\"Jedna věc je jistá, tohle neskončí dobře.\"

Někteří však mají na věc jiný pohled. Finanční blogger J.P. Konig však byl filozofický, napsal na Twitteru: \"Je to lidská povaha. Gamblerství a Ponzi schémata tu budou. Až dosud byla jediná možnost podezřelá a pokoutná offline letadla. Tyto online hry jsou podstatně transparentnější. Svět je tak (trochu) lepší.\"

Jak zdůrazňuje Konig, Ponzi schémata nejsou ve světě blockchainu ničím novým. Už březnu 2018 se o PoWH 3D psalo na blozích například takto: \"Buďme upřímní, jedná se o pyramidové schéma. Každý uživatel dostane zaplaceno za uživatele, kteří se připojí později.\"

Obě aplikace pocházejí od stejných autorů. Anonymní skupiny TeamJUST. Jejich totožnost není známá a ani se ke svým aplikacím nijak nevyjadřují.

I přesto jsou obě aplikace stále populárnější. PoWH3D už je k dispozici nějaké čas, ale teprve uvedení novější FOMO 3D jí přineslo větší pozornost, tedy zástupy hráčů a nárůst objemu.

Je docela dobře možné, že právě určitá atraktivnost \"podsvětí a drobných kriminálních živlů\" přispívá k popularitě aplikací. Na webech obou aplikací se o tom otevřeně vtipkuje. Podobným způsobem, jakým si sám ze sebe dělal loni v červenci (2017) legraci projekt \"Usedlejší ethereum token\" (zbytečný etherový token), kde se nic neslibovalo, jen se zobrazovalo, kolik metrů čtverečních televizí si už autor může za příspěvky koupit. Vybral 310 ETH, tedy tehdy asi 80 000 dolarů. Za nic. Ani nikomu nic neslíbil.

PoWH 3D

PoWH je zkratka z \"proof of weak hands\", což je asi satirická narážka na koncept \"proof of work\". A celá hra je opravdu otevřeně koncipovaná jako parodie. Otevřeně přiznává, že funguje takhle: Máme vlastní token. Když ho někdo koupí nebo prodá, odečte se poplatek 10%. A ten se rozdělí mezi všechny ostatní držitele tokenů. Všichni účastníci tedy trochu získají, když někdo do systému vstoupí a pak zase když z něj vystoupí. Další odměny se vyplácejí za to, když někdo na svůj web dá registrační formulář pro vstup do hry.

Opravdu otevřeně se přiznává, že všechno je parodií na různé těžení, investování a takové věci. Nejde prý o žádný podvod, protože se otevřeně přiznává, jak to je a jak všechno funguje.

Fomo 3D

Fomo3D běží teprve od 8. července. Je to další herní program odTeamJUST. Připomíná \"The Button\", experiment, který běžel na Redditu v roce 2015 a byl inspirovaný už výše zmíněnými aukcemi, jen v něm nešlo o žádné peníze.

V Experimentu na Redditu to fungovalo jednoduše. Bylo tlačítko a u něj odpočítávadlo, odečítající 60 sekund. Pokud by odpočítávadlo dosáhlo nuly, hra by skončila. Když se na tlačítko kliklo, odpočítávadlo se vynulovalo a opět začalo odečítat 60 sekund. Trvalo to dva měsíce a na tlačítko se kliklo více jak milionkrát, než k tomu došlo.

Ve Fomo 3D to funguje podobně. Za kliknutí na tlačítko je ovšem potřeba zaplatit drobnou částku. Tak se shromažďuje bank (aktuálně 21 400 ETH, tedy kolem 10 milionů dolarů - a stále stoupá). Drobná odměna se pak vyplácí těm, co už klikli, většina peněz se pak (podle absurdních a poměrně složitých pravidel, která však nejsou nijak extra nefér) rozdělí na konci hry, až časovač dojde k nule. Svůj podíl dostanou i držitelé tokenů ze hry PoWH 3D, což je asi důvod, proč se po uvedení Fomo stala populárnější.

Hra si opět dělá legraci z podvodů ve světě kryptoměn a obsahuje mnoho narážek na různé techniky podvodů, slavné krádeže a podobně.

Okradený zloděj?

Ačkoli autoři vše přiznávají, pořád se jedná o pochybné podniky. Zároveň odborníci odhadují, že několik měsíců ještě poběží a budou stále populárnější, než se vytratí.

Objevují se ale úvahy o další vlně kontroverzí. Slavný ethereum vývojář Péter Szilágyi například navrhl teoretickou možnost, jak na tyto aplikace zaútočit a nashromáždění prostředky prakticky ukrást. A na svém blogu se ptá: Je špatné okrást uživatele aplikace jejíž jediný smysl je okrást své uživatele?

Takže to jsou teď problémy, které se ve světě chytrých kontraktů řešíme. Uvidíme, co bude dál.

Zaregistrujte se - Život je příliš krátký na to, abyste byli chudí. smart contracts, chytré kontrakt, ethereum, peníze, pyramidové hry, letadlo, kryptoměny
Start now

Vydělejte ve třech jednoduchých krocích!

Moji metodu nelze používat všude. Většina bank a obchodníků neví, o co se jedná. A pokud to ví, v žádném případě investování do binárních kryptoměnových opcí neposkytují běžným lidem. Proto je důležité vybrat si spolehlivého a licencovaného obchodníka, který Vám umožní vydělávat. Uvádím tu mé dva nejoblíbenější. Registrujte se na jednom z nich - případně můžete na obou. Oba dva nabízejí rady, videotutoriály a osobního poradce - všechno samozřejmě zdarma.

Vyzkoušejte si strategii s demoverzí:

  Binomo

Tiburo Corporation Ltd
Moderní broker s nízkou minimální požadovanou částkou vkladu
Moje rada: Broker vám umožní obchodování nonstop včetně víkendů, a to již od nízké částky 1$
Minimální vklad: $10
 

  Ayrex

Advanced Binary Technologies Ltd
Zkušený broker který má opravdu vynikající zákaznickou podporu a velmi nízký minimální požadovaný vklad
Moje rada: Broker disponuje demoverzí zdarma, a má nízký minimální požadovaný vklad
Minimální vklad: $5
 
 


  Ludek Cerny (37.188.128.*) napsal/a

Zisk/ztráta 50/50

Mám dotaz v jaký okamžik nebo po jakou dobu je platný příkaz?Zda může během platnosti příkazu kolísat hodnota a co potom platí,v době poklesu zadám příkaz na pokles a cena půjde dolů ale na konci příkazu půjde nahoru , ale nedosáhne hranice jako při zadání příkazu .Jaký bude výsledek?Zisk/Ztráta
Luděk Černý

  Tomas Husak (194.228.79.*) napsal/a

Vás příběh je zajimavy a opravdu mě zajímá. Chtěl bych se jen zeptat, kde přesně tipujete na pokles či růst bitcoinu. Nikde jsem nic slušného nenašel. Mohl by jste mi zaslat nějaký odkaz. Dekuji

  jarda (2a00:ca8:a14:5340:2826:8177:aa7c) napsal/a

chci!    www.muzikaostrava.cz

vědět bližší info. Díky moc!

  Karel Hais (89.239.24.*) napsal/a

ID

Dobrý den.
Snažím se zaregistrovat na High Low a už nevím, jaké doklady by chtěli, aby mě povolil registraci. Dokážete poradit?
Děkuji
K.

  Monika (2a00:1028:838a:5e42:f8fe:3d17:5d) napsal/a

Dotaz jak získat rychle peníze

Dobrý večer, s přítelem hledáme způsob jak si rychle vydělat peníze můžete poradit nebo podat bližší informace?

  Adriana (77.234.40.*) napsal/a

Bitcoin Vs Litecoin, VS Ethereum    IQoption

Třeba nastane doba, cca rok 2030 a zaniknou papírové peníze a všude se bude obchodovat jen s Altcoiny , bitecoiny... no bude to zajímavá doba. Ahoj Adriana Litecoinová.

  Petr Kvintus (89.111.110.*) napsal/a

Investice peněz na účet    IQ option

Dobrý den
Nejdou mi vložit peníze kartou na účet IQ option, nevíte proč?
Děkuji

  Věra (109.81.209.*) napsal/a

skrill    ještě na žádném,teprve začínám,poradíte mi?

Dobrý den,založila jsem si účet na Skrillu,uvádíte,že pro převody nebudu potřebovat kartu s povolenými internet.transakcemi,že převody jsou okamžité,ptám se ,zda si finační částku pro obchodování mám vložit na Skrill a jak to mám provést,zda v bance a jestli si částku mohu vložit v Kč,když účet na Skrillu mám v eurech ,mnohokrát děkuji za odpověď

  Roman (86.49.226.*) napsal/a

zkušenosti    žádném

Dobrý den, je to zajímavé, času je málo. Mohu se zeptat: je možné se stát tichým společníkem, vklad 1000usd.

  Milan (77.104.220.*) napsal/a

Optání

Dobrý den já začínám na ( iForexU ) kde jste začal a vydělal...
nevíte zda se dá vydělat někde bez pomocí vlastních peněz podobným zpusobem?
Děkuji za odpověd ...

Všechny komentáře (v novém okně)
 
 
 

 Přidejte nový komentář!

Zeptejte se na cokoliv nebo se podělte o zkušenosti
Na Váš email ihned obdržíte podrobné informace.