51 utoky zive demonstrace toho jak je mozne jedny penize utratit dvakrat - Tajnou metodou jsem zbohatl a vydělávám 200 000 Kč měsíčně.
More information
Tomáš Stodola
27.10. 2018 00:00  | 

Jeden student známý pod přezdívkou geocold51 má zajímavý koníček. Vyhledává malé kryptoměny a snaží se je napadnout takzvaným útokem 51%. A nezřídka to provádí v přímém přenosu na různých streamovacích službách, aby bylo živě a na videu vidět, jak útok probíhá.

Jak útok 51% funguje?

Nejedná se o využití nějaké obskurní bezpečnostní díry, je to “útok” založený přímo na tom, jak bitcoin a odvozené kryptoměny fungují. Transakce se zaznamenávají a ověřují. Ověření provádějí těžaři a je založené na kryptografických operacích. Po ověření je transakce zapsána do sdílené “účetní knihy”. Když dojde při ověřování k nesouladu, použije se výsledek většiny. A to je základ pro útok zvaný 51%. Když totiž disponujete většinou “ověřovací/těžící” kapacity v síti konkrétní měny, máte jisté, že zaznamenána bude vaše verze transakcí. A vlastně tak můžete změnit i záznamy do minulosti. A to otevírá možnost utratit jeden a ten stejný kus “peněz” vícekrát.

Při běžném provozu nedochází k tomu, že někdo má nad ověřováním většinou kontrolu. Obzvlášť u velkých měn jako je bitcoin nebo ethereum, kde jsou těžařů miliony, je taková koncentrace nepravděpodobná (i když k ní párkrát na krátký okamžik už došlo). U malých měn, které používá (a těží) jen třeba pár tisíc lidí, nebo i méně, tam se to stát může.

Proč ty útoky zkouší? A proč živě?

Šance utratit dvakrát pár kousků nějaké obskurní kryptoměny nevypadá jako něco, co má nějakou zvláštní hodnotu. Jenže i zastrčené neznámé měny mají často tržní kapitalizaci co se počítá v milionech nebo desítkách milionů dolarů. Takže nejde o okrajovou zábavu. Geocold51 ovšem nejde po penězích. Snaží se sice útok provést, ale provádí ho tak, že když se mu to podaří, utratí dvakrát peníze mezi dvěma vlastními peněženkami. Takže nikoho neokrade. Tvrdí o sobě, že jeho motivací je upozornit na problém, aby se našlo řešení. I když totiž geocold51 při svých útocích nikoho neokrádá, odhaduje se, že ti útočníci, kteří takové zábrany nemají a opravdu chtějí někoho okrást o peníze způsobí ročně škody asi za 20 milionů dolarů.

Možná to celé ale není jenom zájem o bezpečnost kryptoměn. Možná je v tom také snaha být součástí “show”, proto to živé streamování pokusů o útoky. Zatímco vlastní napadení a dvojité utracení se už několikrát podařilo, s těmi přímými přenosy tolik štěstí geocold51 nemá. Obvykle je totiž vysílání provozovateli streamovacích služeb přerušeno, většinou s poukazem na to, že jde o nelegální činnost. Úspěšná reality show z napadání kryptoměn v přímém přenosu tedy zatím není.

Jak je možné, že to funguje?

Na první pohled je tento způsob napadaní i malé kryptoměny náročný. Potřebujete hardware za desítky či stovky tisíc dolarů. Jenže v praxi ho můžete získat snadno, díky cloudovým službám, ať už od Amazonu, Microsoftu nebo Google. Například u útoku na měnu bitcoin private (tržní kapitalizace kolem 47 milionů dolarů) činil účet za potřebné cloudové služby asi 200 dolarů.

Díky cloudovým službám si tedy každý může relativně levně na krátkou dobu pronajmout výpočetní výkon, který potřebuje k ovládnutí menší kryptoměny. Znamená to konec malých kryptoměn a totální krizi důvěry v ně?

Ale vlastně to není takový problém...

Neznamená. Ze dvou důvodů. Za prvé se začíná pracovat na tom, jak navrhnout kryptoměny tak, aby se útok typu 51% zásadně ztížil. A za druhé se to ekonomicky nevyplatí. I když je útok tohoto typu na některé měny díky cloudu levný, je také omezené, kolik se na něm dá vydělat. Měna napadená tímto typem útoku rychle ztrácí na ceně. A krást lidem něco, co má menší a menší cenu. Vlastně tím menší cenu, čím víc se to krade, to prostě není dost dobrý byznys. To je jeden z případů, kdy tržní síly nakonec samy vyřeší nějaký problém, který původně způsobily.

Zaregistrujte se - Život je příliš krátký na to, abyste byli chudí. bitcoin, obchodování, peníze, zisky, kryptoměna, online ekonomika, peníze online
Start now

Vydělejte ve třech jednoduchých krocích!

Moji metodu nelze používat všude. Většina bank a obchodníků neví, o co se jedná. A pokud to ví, v žádném případě investování do binárních kryptoměnových opcí neposkytují běžným lidem. Proto je důležité vybrat si spolehlivého a licencovaného obchodníka, který Vám umožní vydělávat. Uvádím tu mé dva nejoblíbenější. Registrujte se na jednom z nich - případně můžete na obou. Oba dva nabízejí rady, videotutoriály a osobního poradce - všechno samozřejmě zdarma.

Vyzkoušejte si strategii s demoverzí:

  Make Money Robot

Základní robot, který vám umožní obchodovat binární opce automaticky, i když jste začátečník.
Moje rada: Doporučuji obchodovat měnové páry, například EUR/USD nebo CNY/USD.
Minimální vklad: $200
 

  Binomo

Tiburo Corporation Ltd
Moderní broker s nízkou minimální požadovanou částkou vkladu
Moje rada: Broker vám umožní obchodování nonstop včetně víkendů, a to již od nízké částky 1$
Minimální vklad: $10
 
 


  Ludek Cerny (37.188.128.*) napsal/a

Zisk/ztráta 50/50

Mám dotaz v jaký okamžik nebo po jakou dobu je platný příkaz?Zda může během platnosti příkazu kolísat hodnota a co potom platí,v době poklesu zadám příkaz na pokles a cena půjde dolů ale na konci příkazu půjde nahoru , ale nedosáhne hranice jako při zadání příkazu .Jaký bude výsledek?Zisk/Ztráta
Luděk Černý

  Tomas Husak (194.228.79.*) napsal/a

Vás příběh je zajimavy a opravdu mě zajímá. Chtěl bych se jen zeptat, kde přesně tipujete na pokles či růst bitcoinu. Nikde jsem nic slušného nenašel. Mohl by jste mi zaslat nějaký odkaz. Dekuji

  jarda (2a00:ca8:a14:5340:2826:8177:aa7c) napsal/a

chci!    www.muzikaostrava.cz

vědět bližší info. Díky moc!

  Karel Hais (89.239.24.*) napsal/a

ID

Dobrý den.
Snažím se zaregistrovat na High Low a už nevím, jaké doklady by chtěli, aby mě povolil registraci. Dokážete poradit?
Děkuji
K.

  Monika (2a00:1028:838a:5e42:f8fe:3d17:5d) napsal/a

Dotaz jak získat rychle peníze

Dobrý večer, s přítelem hledáme způsob jak si rychle vydělat peníze můžete poradit nebo podat bližší informace?

  Adriana (77.234.40.*) napsal/a

Bitcoin Vs Litecoin, VS Ethereum    IQoption

Třeba nastane doba, cca rok 2030 a zaniknou papírové peníze a všude se bude obchodovat jen s Altcoiny , bitecoiny... no bude to zajímavá doba. Ahoj Adriana Litecoinová.

  Petr Kvintus (89.111.110.*) napsal/a

Investice peněz na účet    IQ option

Dobrý den
Nejdou mi vložit peníze kartou na účet IQ option, nevíte proč?
Děkuji

  Věra (109.81.209.*) napsal/a

skrill    ještě na žádném,teprve začínám,poradíte mi?

Dobrý den,založila jsem si účet na Skrillu,uvádíte,že pro převody nebudu potřebovat kartu s povolenými internet.transakcemi,že převody jsou okamžité,ptám se ,zda si finační částku pro obchodování mám vložit na Skrill a jak to mám provést,zda v bance a jestli si částku mohu vložit v Kč,když účet na Skrillu mám v eurech ,mnohokrát děkuji za odpověď

  Roman (86.49.226.*) napsal/a

zkušenosti    žádném

Dobrý den, je to zajímavé, času je málo. Mohu se zeptat: je možné se stát tichým společníkem, vklad 1000usd.

  Milan (77.104.220.*) napsal/a

Optání

Dobrý den já začínám na ( iForexU ) kde jste začal a vydělal...
nevíte zda se dá vydělat někde bez pomocí vlastních peněz podobným zpusobem?
Děkuji za odpověd ...

Všechny komentáře (v novém okně)
 
 
 

 Přidejte nový komentář!

Zeptejte se na cokoliv nebo se podělte o zkušenosti
Na Váš email ihned obdržíte podrobné informace.