Svícny CFD a spád - Tajnou metodou jsem zbohatl a vydělávám 200 000 Kč měsíčně.
More information
Tomáš Stodola

Obchodování Svícnů

V předchozích článcích jsme o svícnech už mluvili, jak se formují a jak je můžete použít k obchodování. V tomto článku se blíže podíváme na závěry o tržní psychologii a fázích, které ze svícnů můžete vyvodit. To vám pomůže nejen pouze odhadovat, co bude cena dělat, ale opravdu rozumět, jak se zachová a proč tomu tak bude. Díky těmto vědomostem budete schopní dělat ještě sofistikovanější předpovědi o budoucích pohybech cen a stanete se tak ještě lepším obchodníkem.

Svícny CFD a spád

Každý svícen indikuje spád, ve kterém se cena musí v rámci svícnu pohybovat. Existují tři hlavní kritéria při popisu spádu svícnu: Délka svícnu, délka těla svícnu a délka knotu.

Dlouhý svícen s dlouhým tělem ale krátkým knotem je typickým příkladem svícnu s velkým spádem v určitém směru. Čím menší je svícen, čím menší je jeho tělo a čím delší je knot ve vztahu k tělu, tím méně spádu svícen má.

Toto uvědomění může zdánlivě náhodný vývoj svícnů proměnit v cenový graf plný cenných informací, které můžete použít pro své obchody.

Například, pokud v minulosti cena rostla dlouhými svícny s krátkými knoty a vy nyní vstupujete do period s kratšími svícny s delšími knoty obrácenými do druhé strany, víte, že je zde větší potenciál pro pohyb vzhůru než pro pohyb dolů. Toto je velmi cenná informace, pokud například uvažujete o investici do vysoké/nízké opce. Víte totiž, že klesající ceny jsou nejspíše jenom krátkou přestávkou, která vytvoří další poptávku a dříve nebo později další růstový spád pohne opět cenami vzhůru.

V situacích, jako je tato se mnoho obchodníků ptá, proč ten klesavý pohyb vůbec vznikl, když tu existuje spád pro růst cen. K lepšímu porozumění této situace je třeba nezapomínat, že cena aktiva je určována výhradně poměrem nabídky a poptávky. Když poptávka přesáhne nabídku, cena roste. Když nabídka přesáhne poptávku, cena naopak klesá. Pokud je zde silný býčí spád indikovaný dlouhým svícnem s krátkým knotem, znamená to, že je zde více obchodníků, kteří chtějí nakupovat než prodávat.

Přesto však může přijít i okamžik, kdy všichni obchodníci, kteří chtěli nakupovat, už nakoupili. Ostatní toto aktivum jednoduše zrovna nezajímá – možná, že ještě nerozpoznali obchodní příležitost, možná, že nemají dostatek peněz k investici, možná že potřebují nejprve prodat jiná aktiva, než by mohli investovat do tohoto.

Ať už je důvod jakýkoliv, je třeba určité časové doby než tito obchodníci budou schopni nakoupit a trh znovu poroste. Toto období je obvykle charakteristické tvorbou menší svícnů, které mění své směry, a je považováno za konsolidační periodu. Jakmile ta skončí, ceny pravděpodobně navážou na předchozí pohyb.

Vy jako obchodník můžete dělat ty nejbezpečnější investice po směru silného spádu. Tržní směr je lépe předpovídatelný a vy tak získáte vysoké procento vašich obchodů.

Když ceny ztratí spád, mají tendenci často měnit směr a jsou méně předvídatelné. Úspěšné předpovědi jsou v té chvíli složitější, což má na vaše obchodování negativní vliv. Abyste se tomuto problému vyhnuli, můžete se pokusit najít svícny s větším spádem v jiných časových rámcích nebo jiných aktivech.

Vydělejte ve třech jednoduchých krocích!

Start now

Vydělejte ve třech jednoduchých krocích!

Moji metodu nelze používat všude. Většina bank a obchodníků neví, o co se jedná. A pokud to ví, v žádném případě investování do binárních kryptoměnových opcí neposkytují běžným lidem. Proto je důležité vybrat si spolehlivého a licencovaného obchodníka, který Vám umožní vydělávat. Uvádím tu mé dva nejoblíbenější. Registrujte se na jednom z nich - případně můžete na obou. Oba dva nabízejí rady, videotutoriály a osobního poradce - všechno samozřejmě zdarma.

Vyzkoušejte si strategii s demoverzí:

  Make Money Robot

Základní robot, který vám umožní obchodovat binární opce automaticky, i když jste začátečník.
Moje rada: Doporučuji obchodovat měnové páry, například EUR/USD nebo CNY/USD.
Minimální vklad: $200
 

  Binomo

Tiburo Corporation Ltd
Moderní broker s nízkou minimální požadovanou částkou vkladu
Moje rada: Broker vám umožní obchodování nonstop včetně víkendů, a to již od nízké částky 1$
Minimální vklad: $10
 
 


  Ludek Cerny (37.188.128.*) napsal/a

Zisk/ztráta 50/50

Mám dotaz v jaký okamžik nebo po jakou dobu je platný příkaz?Zda může během platnosti příkazu kolísat hodnota a co potom platí,v době poklesu zadám příkaz na pokles a cena půjde dolů ale na konci příkazu půjde nahoru , ale nedosáhne hranice jako při zadání příkazu .Jaký bude výsledek?Zisk/Ztráta
Luděk Černý

  Tomas Husak (194.228.79.*) napsal/a

Vás příběh je zajimavy a opravdu mě zajímá. Chtěl bych se jen zeptat, kde přesně tipujete na pokles či růst bitcoinu. Nikde jsem nic slušného nenašel. Mohl by jste mi zaslat nějaký odkaz. Dekuji

  jarda (2a00:ca8:a14:5340:2826:8177:aa7c) napsal/a

chci!    www.muzikaostrava.cz

vědět bližší info. Díky moc!

  Karel Hais (89.239.24.*) napsal/a

ID

Dobrý den.
Snažím se zaregistrovat na High Low a už nevím, jaké doklady by chtěli, aby mě povolil registraci. Dokážete poradit?
Děkuji
K.

  Monika (2a00:1028:838a:5e42:f8fe:3d17:5d) napsal/a

Dotaz jak získat rychle peníze

Dobrý večer, s přítelem hledáme způsob jak si rychle vydělat peníze můžete poradit nebo podat bližší informace?

  Adriana (77.234.40.*) napsal/a

Bitcoin Vs Litecoin, VS Ethereum    IQoption

Třeba nastane doba, cca rok 2030 a zaniknou papírové peníze a všude se bude obchodovat jen s Altcoiny , bitecoiny... no bude to zajímavá doba. Ahoj Adriana Litecoinová.

  Petr Kvintus (89.111.110.*) napsal/a

Investice peněz na účet    IQ option

Dobrý den
Nejdou mi vložit peníze kartou na účet IQ option, nevíte proč?
Děkuji

  Věra (109.81.209.*) napsal/a

skrill    ještě na žádném,teprve začínám,poradíte mi?

Dobrý den,založila jsem si účet na Skrillu,uvádíte,že pro převody nebudu potřebovat kartu s povolenými internet.transakcemi,že převody jsou okamžité,ptám se ,zda si finační částku pro obchodování mám vložit na Skrill a jak to mám provést,zda v bance a jestli si částku mohu vložit v Kč,když účet na Skrillu mám v eurech ,mnohokrát děkuji za odpověď

  Roman (86.49.226.*) napsal/a

zkušenosti    žádném

Dobrý den, je to zajímavé, času je málo. Mohu se zeptat: je možné se stát tichým společníkem, vklad 1000usd.

  Milan (77.104.220.*) napsal/a

Optání

Dobrý den já začínám na ( iForexU ) kde jste začal a vydělal...
nevíte zda se dá vydělat někde bez pomocí vlastních peněz podobným zpusobem?
Děkuji za odpověd ...

Všechny komentáře (v novém okně)
 
 
 

 Přidejte nový komentář!

Zeptejte se na cokoliv nebo se podělte o zkušenosti
Na Váš email ihned obdržíte podrobné informace.